Muhabir Üyeliği ve Sözleşmesi

X Haber Ajansı (XHA) Muhabir Üyeliği

Muhabirler, X Haber Ajansı (XHA) sistemine üye olarak haberlerini ücretsiz olarak birçok basın kuruluşuyla paylaşabilir.

X Haber Ajansı (XHA) Gönüllü Muhabirlik Sistemi Nasıl Çalışır?

Muhabirlerin Üye Olması ve Üyelik Ücreti

Muhabirler, X Haber Ajansı (XHA) sistemine ÜCRETSİZ olarak kayıt olabilmektedirler. Kayıt formunu dolduran muhabirlerimizle iletişime geçilecek ve üyelikleri kabul edilen muhabirlerin kullanıcı panelleri açılacaktır.

Sisteme Haber Girişi

Muhabir, girdiği haberi ücretsiz olarak tüm X Haber Ajansı (XHA) abonelerinin kullanımına sunar. Bu haberlerden muhabirler ücret almazlar. Bu seçenekteki amaç muhabirin haberinin yayılmasını ve kendi bilinilirliğinin artırılmasını sağlamaktır.

Ücretsiz haberlerin telifi her zaman muhabire aittir. Haberi ücretsiz koyarak sadece X Haber Ajansı (XHA) ve abonelerinin haberi kullanmalarına izin vermiş olurlar. Muhabir böylece kendini tanıtmanın yanında; mesleğine ve yerel basına destek olmuş olur. Ayrıca haberden doğacak her türlü şikâyet ve davadan muhabir sorumlu olur.

X Haber Ajansı (XHA) Muhabir Üyeliği Sözleşmesi

Madde 1 –

Bir yandan X Haber Ajansı (XHA) adına: F5 Bilişim Yazılım Radyo Televizyon Sinema Haberleşme Basın ve Yayıncılık, diğer yanda ……. arasında aşağıdaki şartlarda bir sözleşme imzalanmıştır. Bundan sonraki maddelerde X Haber Ajansı (XHA) adına: F5 Bilişim Yazılım Radyo Televizyon Sinema Haberleşme Basın ve Yayıncılık, ….. ‘muhabir’ olarak anılacaktır.

Madde 2 –

Değişiklik taraflara yazılı olarak bildirilmedikçe aşağıdaki adreslere yapılacak tebligat, taraflara yapılmış sayılacaktır.
F5 Bilişim Yazılım Radyo Televizyon Sinema Haberleşme Basın ve Yayıncılık 
Vali Mithat bey Mah. Çavuşbaşı Cad. Nedim Odabaşı İş Merkezi A Blok Kat: 5 İpekyolu / Van
Abone:
Ticari Unvan:
Adres:
Yetkili Kişi:
Telefon:
T.C. Kimlik No:

Madde 3 – Sözleşmenin İçeriği

Muhabir www.xha.com.tr sistemine haber içeriği ve haberde kullanılacak fotoğraf ve video materyalleri göndermekle yükümlüdür. Haber içeriğinin tamamı, fotoğraf ve görüntü materyalleri X Haber Ajansı (XHA) ile iş bu sözleşmeyi imzalayan muhabir tarafından üretilmelidir. Muhabir, X Haber Ajansı (XHA) sistemine yüklediği yazı, fotoğraf ve görüntülerin bir bölümü veya tamamının hiçbir kaynaktan alıntı olmadığını, kendisine ait olduğunu taahhüt eder.

X Haber Ajansı (XHA), haberde editörlük çalışması yapma hakkına sahiptir. X Haber Ajansı (XHA), editöryel açıdan uygun bulmadığı haberi yayınlamama hakkına sahiptir. Muhabir haberi ücretsiz olarak sisteme kaydederek, haberin içeriğini, fotoğrafını ve videosunu X Haber Ajansı (XHA) ve abonelerinin kullanmalarına izin vermiş olurlar.

Madde 4 – Telif Hakkı

Muhabir, X Haber Ajansı (XHA) için ürettiği içeriklerin, haberlerin tüm hali, fikri, sınai, eser haklarının ajansa ait olduğunu ve aboneye sözle süresince belirlenen içerikler ile ilgili kullanım ve satış hakkı verdiğini kabul ve taahhüt etmektedir. Ayrıca haberden doğacak her türlü şikâyet ve davadan muhabir sorumlu olur.

Madde 5 – Haberin Yayından Kaldırılması

X Haber Ajansı (XHA) muhabirden tedarik ettiği haberi kişiler-kamu güvenliği, kişisel hakların ihlali, mahkeme kararı gibi nedenlerle kaldırma hakkında sahiptir.

Madde 6 – Haber Ücreti

Ücretsiz haberlerin telifi her zaman muhabire aittir. Muhabir, haberi ücretsiz koyarak sadece X Haber Ajansı (XHA) ve abonelerinin haberi kullanmalarına izin vermiş olurlar.

Madde 7 – Sözleşmenin Feshi

Bu sözleşme taraflardan birinin 1 (bir) ay önce bildirimi ile feshedilebilir.

Madde 8 – Yetkili Mahkeme ve Uygulanacak Hukuk

İşbu sözleşmeden kaynaklanacak her türlü uyuşmazlıkta İzmir icra daireleri ve mahkemeleri yetkilidir. Sözleşmeden doğacak ihtilaflara Türk Hukuku uygulanır.

Muhabir başvurusu yapmak için tıklayın

Giriş Yap

X Haber Ajansı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
Bize Katılın